Czy wszystkie problemy z psem wymagają wizyty u weterynarza? W jakich sytuacjach taka wizyta jest niezbędna?
Pies to radosne i przyjazne zwierze. Posiadanie psa może dać nam wiele radości i pozwolić na aktywne oraz przyjemne spędzanie czasu. Musisz jednak wiedzieć, jak ważne jest dbanie o zdrowie psa. Czworonogi, tak samo, jak ludzie mogą chorować lub gorzej się poczuć. Czy każda taka sytuacja wymaga wizyty u weterynarza?
W jakich sytuacjach należy udać się do weterynarza?
Czy psy miewają gorsze dni? Owszem, może się tak zdarzyć. Odpowiedzialna może być za to pogoda, a nawet zachowanie właściciela. Nie zwalnia Cię to jednak z obserwacji swojego pupila i w razie pojawienia się problemów wizyty u weterynarza.
Jeżeli zauważysz, że Twój pies zachowuje się inaczej, czyli jest osowiały, nie ma chęci do zabawy, ma podwyższoną temperaturę, pojawi się u niego biegunka, brak apetytu, czy wystąpią inne symptomy, które będą wskazywać, że dzieje się coś złego, powinieneś udać się jak najszybciej do weterynarza.
Niektóre z objawów mogą wskazywać na poważniejsze schorzenia. Bez przeprowadzenia badań przez weterynarza nie jest możliwe stwierdzenie, co dzieje się z czworonogiem. Dobry weterynarz z pewnością postawi trafną diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie.
Przychodnia weterynaryjna – miejsce, gdzie Twój pies znajdzie właściwą pomoc
Przychodnia weterynaryjna to jedyne miejsce, gdzie możesz udać się w momencie, gdy zwierze zachoruje. Nigdzie indziej zwierzak nie otrzyma tak specjalistycznej pomocy, jak u weterynarza. Dobrze wyposażony gabinet pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych badań i szybkie postawienie diagnozy.
Dzięki temu leczenie zostanie szybko wdrożone, a pies powróci do zdrowia. Nie powinniśmy samodzielnie ingerować i udzielać pomocy zwierzęciu na własną rękę w poważnych schorzeniach, chyba że mamy jasne wskazówki od weterynarza, jak postępować w razie pojawienia się konkretnego problemu.
Jakie choroby mogą zagrażać zdrowiu Twojego pupila?
Bardzo popularną chorobą, na którą narażony jest praktycznie każdy pies to babeszjoza. Jest to choroba przenoszona przez kleszcze. Chociaż nie u każdego psa, który złapie kleszcza ona występuje (kleszcz musi być nosicielem), to jednak ryzyko jest duże.
Kolejne choroby, mogące pojawić się u psa to nosówka, parwowiroza oraz wścieklizna. Na szczęście, dzięki szczepieniom można uniknąć wielu chorób, które stanowią zagrożenie dla zwierząt. U psów mogą pojawić się także choroby związane z układem pokarmowym, ze stawami oraz różne alergie.
Jeżeli więc Twój pies na coś zachoruje, wybierz się na wizytę u weterynarza, który zaleci leczenie. W przypadku niektórych schorzeń należy zostać pod stałą kontrolą specjalisty przez określony czas.
Może spodobać Ci się również:
Studia to czas intensywnej nauki, ale również beztroskie chwile, na jakie mogą liczyć studenci, zwłaszcza w przypadku studiów dziennych. Myśląc o studiach często, zastanawiamy się, ile czasu one trwają i…
Czytaj więcej