Dlaczego sztuczne palmy są tak popularne w aranżacjach wnętrz w naszej strefie klimatycznej?

photo 1592150621744 aca64f48394acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8Z3JlZW4lMjB3YWxsJTIwcGxhbnRzfGVufDF8MHx8fDE2NjQ4MTc5ODQixlibrb 1.2.1q80w1080

Tropikalne palmy i egzotyczne kwiaty doniczkowe to jedne z najbardziej poszukiwanych przez projektantów wnętrz sztucznych roślin. Chociaż niektóre z nich można uprawiać w żywej formie w Europie, to jednak nie zawsze się udaje wyhodować takie okazy, jakie występują w warunkach naturalnych.

Sztuczne palmy doskonale prezentują się zarówno we wnętrzu domu, jak też są idealną dekoracją tarasu lub balkonu. To połączenie naturalnej zieleni i egzotyki, które zawiera w sobie całkiem sporo funkcji praktycznych. Głównie dotyczy to dużych drzew o okazałych liściach, które filtrują światło słoneczne, a co za tym idzie zapewniają efektywne zacienienie w letnie upały.

Główne zalety sztucznych palm

Wybór rodzajów sztucznych palm jest ogromny i można swobodnie aranżować każde wnętrze, dopasowując odpowiednie do tego drzewo. Sztuczne palmy doniczkowe nie musi rosnąć i się rozwijać, a w związku z tym nie potrzebują wody, światła, mikroklimatu ani specyficznej temperatury. Otwiera to pole do popisu dla każdego projektanta, gdyż takie rośliny można umieścić w każdym miejscu w domu.

Ozdobne palmy tropikalne nadają wnętrzom ciepłego i egzotycznego charakteru, co przekłada się na nastrój i samopoczucie mieszkańców, a także gości. Dekoracyjnym atutem tego rozwiązania jest możliwość zasłonięcia nieatrakcyjnych miejsc, czyli np. nieustawnych rogów salonu. Dodatkową zaletą jest możliwość zasłonięcia dużego okna tarasowego lub balkonowego, co naturalnie wpłynie na rozproszenie promieniowania słonecznego.

Czy sztuczne palmy doniczkowe są trudne w pielęgnacji?

Piękno sztucznej rośliny tropikalnej polega na tym, że nie wymaga ona specjalnej konserwacji. Tego typu palmy doniczkowe są niezwykle łatwe w pielęgnacji, trwałe i niepodatne na uszkodzenia. Warunkiem jest oczywiście wybór producenta, który oferuje najlepszą jakość swoich produktów.

Zazwyczaj zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się do przecierania liści, łodyg czy kwiatów z kurzu. Jednocześnie coraz częściej na palmy doniczkowe i pozostałe sztuczne rośliny wykorzystuje się materiały antystatyczne, które zapobiegają nadmiernemu zakurzeniu.

Jakie materiały stosuje się w produkcji sztucznych roślin?

Tanie sztuczne rośliny tropikalne są często wytwarzane z tworzyw sztucznych, ale to wiąże się z tym, że wyglądają również tanio. Na szczęście rośnie popyt na tego typu dekoracje, a to wiąże się ze zmianami w procesie produkcyjnym, gdzie wykorzystuje się materiały o wysokiej jakości. Sztuczne rośliny nie są wytwarzane z żadnych materiałów organicznych i nie trzeba martwić o przyciąganie szkodników, brak wilgoci lub jakiekolwiek choroby roślin.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Jakie buty do biegania na letnie upały?

1 czerwca 2021

Lato jest tą porą roku, kiedy nasza aktywność osiąga pewne apogeum w skali rocznej. Wówczas prawie każdy chce podróżować, urządzać sobie wycieczki, a także biegać. Zazwyczaj przygotowanie do sezonu letniego…

Czytaj więcej