Gdzie są produkowane buty Nike? Sprawdź z czego wynika ich popularność

photo 1610664676282 55c8de64f746cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0MHx8bmlrZSUyMGFkaWRhcyUyMHNob2VzfGVufDF8MHx8fDE3MDM3NzIzMTl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Kupując markowe buty zawsze mamy gwarancje wysokiej jakości towaru. Dlatego właśnie niektóre firmy oferujące obuwie stały się bardzo popularne na świecie. W porównaniu z wariantami innych dostawców, takie produkty z pewnością wyróżnią się wytrzymałością, odpowiednio przygotowanym fasonem oraz eleganckim stylem. Gdzie obecnie produkowane są słynne buty marki Nike?

Gdzie powstała ta firma?

Marka Nike ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych. Firma została założona przez Phila Hnight’a oraz Billa Bowermana, którzy w 1964 roku zaczęli od importu butów z Japonii. Duet dystrybuował swoje produkty po kraju, aż po pewnym czasie panowie postanowili rozpocząć własną produkcję. Od 1980 roku marka Nike oferuje swoje udziały na giełdzie i od tego czasu firma zyskała sporą popularność.

Początkowo firma była nastawiona wyłącznie na produkcję sportowych butów nike damskich oraz męskich. Z czasem asortyment przedsiębiorstwa zaczął się powiększać i dziś marka proponuje zarówno produkty dla amatorów aktywności fizycznej, jak i poszukiwaczy obuwia do użytku codziennego. Markę przede wszystkim wyróżnia odpowiednia jakość butów – takie produkty są solidnie wykonane i z pewnością będą służyć przez wiele sezonów.

W których krajach produkuje się obuwie Nike?

Choć marka została założona w Stanach Zjednoczonych, obecnie produkcja butów odbywa się w setkach firm rozlokowanych po 41 krajach na świecie. Ogromny popyt na towar znanej marki musi być zrównoważony, stąd też szerokie starania firmy o dalszy rozwój fabryk. Znaczna część z nich zlokalizowana jest w krajach azjatyckich, gdzie ze względu na niższe koszty przygotowania butów firma osiąga znacznie lepsze zyski.

Nie jest jednak tak, że słynne buty nike męskie powstają z wyzysku. Marka dba o solidne wynagrodzenie swoich pracowników i stara się produkować wyroby w sposób ekologiczny. Dlatego właśnie do przygotowania obuwia stosowane są materiały, które można poddać recyklingowi.

To nie tylko jakość, ale i technologia

Producent dba o to, by obuwie było zarówno stylowe, jak i funkcjonalne. Dlatego firma dużo środków inwestuje w rozwój technologii wspierającej sportowców w trakcie treningów. Dodatkowe wzmocnienia podeszwy czy specjalne wyprofilowanie spodu to w tym przypadku standard, który z pewnością podnosi komfort użytkowania.

Obuwie marki Nike jest przy tym doceniane za ponadczasowy design. Wśród ofert każdy znajdzie coś dla siebie – są tu zarówno klasyczne modele o jednolitym kolorze, jak i bardziej ekstrawaganckie fasony z unikalnymi zdobieniami.

Może spodobać Ci się również:

photo 1610095056421 22f01168640acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOHx8aGVhbHRoJTIwYW5kJTIwc2FmZXR5JTIwY2xvdGhpbmd8ZW58MXwwfHx8MTY1ODM5OTg5MQixlibrb 1.2.1q80w1080

Kiedy należy nosić obuwie robocze? Gdzie kupić dobre buty ochronne?

1 listopada 2023

Stosowanie środków ochrony osobistej podczas wykonywania pracy to niezwykle ważny aspekt. Dzięki temu stosujemy się nie tylko do przepisów BHP, ale też dbamy o własny komfort i bezpieczeństwo. Kiedy noszenie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady