Ile kosztuje ekstrakcja zęba? Czy wszystkie gabinety stomatologiczne oferują wysokiej jakości usługi?

photo 1606265752439 1f18756aa5fccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5NDE2MjU1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Wyrwanie zęba to często ostateczność. Oznacza to, że ząb jest na tyle zniszczony, iż jego wyleczenie nie jest już możliwe. Ekstrakcja zęba musi być przeprowadzona w odpowiednich warunkach pod okiem doświadczonego stomatologa. Jeżeli więc dojdzie już do takiej sytuacji, warto wiedzieć, gdzie wykonać taki zabieg i ile on kosztuje.

Ekstrakcja zęba – koszty

To, czy ekstrakcja zęba będzie dla nas dodatkowym wydatkiem, zależy przede wszystkim od tego, czy zabieg ten wykonamy prywatnie, czy w ramach NFZ. Jeżeli nie chcemy czekać w długiej kolejce, dobrym rozwiązaniem jest opłacenie usługi prywatnej, gdzie zabieg zostanie wykonany niemalże od razu.

Koszty zazwyczaj nie przekraczają 300 zł za zabieg. Jednak może się zdarzyć, że wydatek ten zwiększy się w momencie, gdy zabieg okaże się bardziej skomplikowany. Każdy gabinet stomatologiczny ma swój indywidualny cennik, dlatego koszty wizyty mogą się od siebie różnić w zależności od konkretnego miejsca.

Czy można wyrwać kilka zębów podczas jednej wizyty?

W sytuacji, kiedy pacjent ma do wyrwania więcej, niż jeden ząb stomatolog, może zadecydować o ich ekstrakcji w ciągu jednej wizyty. Jednak nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe.

W przypadku, kiedy pacjent bierze leki przeciwzakrzepowe lub istnieją inne przeciwwskazania do wyrwania kilku zębów naraz dentysta, musi ograniczyć się do ekstrakcji jednego zęba podczas wizyty. Cena za taką usługę jest ustalana indywidualnie, dlatego nie można z góry określić, ile pacjent będzie musiał zapłacić za usunięcie kilku zębów.

Często w takiej sytuacji niezbędne jest wykonanie rtg Białystok, założenie szwów. Poza tym niezwykle istotne jest bezwzględne przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej. Niekiedy konieczna jest kolejna wizyta w celu sprawdzenia, jak się goi miejsce, gdzie zostały usunięte zęby.

Ekstrakcja zębów na NFZ

Wizyty u stomatologa w ramach NFZ to dla wielu osób bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie każdego stać na opłacenie wizyty prywatnej. Stomatolog na NFZ może usunąć nam zęby, które są na tyle zniszczone, że nie da ich się już uratować.

Niestety, aby skorzystać z darmowej wizyty zazwyczaj, trzeba długo czekać. Z tego powodu osoby, które muszą skorzystać z wizyty u dentysty, wybierają prywatne gabinety. Bez względu na to, czy korzystamy z usług prywatnych, czy na NFZ jakość wykonywanych zabiegów jest taka sama, co oznacza, że nie powinniśmy obawiać się o gorszą jakość darmowych usług.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Gdzie zjeść w Nowej Hucie w Krakowie?

1 października 2021

Kraków to piękne miasto, które ma wiele do zaoferowania, także pod względem kulinarnym. Na mapie Krakowa jest wiele ciekawych punktów gastronomicznych godnych polecenia. Chociaż to krakowski rynek obfituje w bary…

Czytaj więcej