Ile kosztuje tynkowanie domu z zewnątrz? Sprawdź jak duży budżet musisz przygotować…
Zabezpieczenie ścian doskonale wpływa na ich strukturę. Przez izolację zaprawą tynkową, powierzchnie nie są narażone na działanie wilgoci, dzięki temu dłużej utrzymają pierwotne właściwości. Tynk pomaga przy tym zachować odpowiednią estetykę budynku. Przygotowanie zaprawy na zewnętrznych powierzchniach wiąże się jednak ze sporym wydatkiem. Często proces łączony jest z ocieplaniem kondygnacji, co jeszcze bardziej może zwiększyć koszty. Ile trzeba zapłacić za tynkowanie na zewnątrz?
Rodzaj tynku jest tutaj istotny…
Na wysokość kosztów niewątpliwie ma wpływ dobór odpowiedniej mieszanki. Na rynku dostępne są zaprawy cementowo-wapienne, gipsowe, silikonowe i silikatowe mieszanki, a także produkty dekoracyjne, które w tym zestawieniu są najdroższe.
Liczy się nie tylko dobór mieszanki, lecz również ilość materiału. W zależności od wielkości powierzchni do pokrycia koszty mogą znacznie wzrosnąć. Przy tynkach cementowo-wapiennych nakładanych na starsze budynki trzeba również liczyć się z koniecznością utworzenia wstępnej powłoki, co może powodować większe zużycie surowca.
Pokrywać ręcznie czy wykorzystać agregaty tynkarskie?
Istotny jest także sposób pokrycia ścian tynkiem. Zwykle firmy remontowe udostępniają dwie opcje: przygotowanie powłoki ręcznie, lub wykorzystują agregat tynkarski. Kraków jest miastem, gdzie bardzo łatwo znaleźć firmę oferującą tynki maszynowe, które wychodzą taniej.
Ręczne prace wskazane są zwykle przy budynkach mniejszych, które zawierają dużą liczbę okien i nierównych powierzchni. Z kolei maszynowe przygotowanie tynku sprawdzi się szczególnie przy mieszkaniach piętrowych o prostej konstrukcji i znacznym metrażu. Agregat tynkarski pozwoli tutaj dokładnie pokryć powierzchnię i przygotować jednolitą, cienką warstwę zaprawy na całym budynku.
Dodatkowym kosztem może być ocieplenie…
Przy tynkowaniu zewnętrznym, bardzo często jednocześnie przeprowadzamy ocieplanie mieszkania. Wiąże się z to z innymi opłatami związanymi z:
- przygotowaniem ścian do naklejenia materiału ociepleniowego,
- zakupem kleju, preparatu gruntującego, styropianu lub pianki oraz tynku,
- kosztami robocizny, które będą w tym przypadku obejmować dłuższy czas pracy.
Materiał ociepleniowy może być dostępny w różnych wariantach cenowych i zwykle zależy to głównie od grubości płyt oraz powierzchni, którą zamieramy pokryć. Wykorzystując agregaty tynkarskie do ostatecznego zabezpieczenia powierzchni ścian, można będzie jednak znacznie obniżyć koszty remontów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, klient otrzyma również powłokę, która wytrzyma przez wiele lat!
Może spodobać Ci się również:
Uciążliwy ból kręgosłupa może znacznie utrudnić wykonanie nawet najprostszych czynności. Niestety dolegliwości, szczególnie u osób starszych pojawiają się dość często, czasem również dotyczą osób, które przesiliły swój organizm w trakcie…
Czytaj więcej