Ile kosztuje zdjęcie pantomograficzne? Gdzie wykonać zdjęcie pantomograficzne zębów?

photo 1522849696084 818b29dfe210cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1M3x8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5NDE2MjU1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Zdjęcie pantomograficzne to bardzo popularne badanie zalecane przez stomatologów. Dzięki temu proces leczenia jest znacznie dokładniejszy. Takie badanie pozwala też na bardzo wczesnym etapie wykryć wszelkie nieprawidłowości, w tym również zmiany nowotworowe. Ile kosztuje zdjęcie pantomograficzne i gdzie można przeprowadzić ten rodzaj badania?

Zdjęcie pantomograficzne – ile kosztuje?

To ile zapłacimy za pantomogram zębów uzależnione jest od miejsca, gdzie wykonami badanie. Ceny tego zdjęcia wahają się w przedziale 50 zł – 100 zł. Jak widać, rozbieżność ta jest dosyć spora, jednak pacjent często ma możliwość wyboru miejsca, gdzie można zrobić pantomogram.

Dzięki temu można skorzystać z usług gabinetu, gdzie koszty będą dostosowane do możliwości finansowych. Zdjęcie pantomograficzne zębów Białystok to nie tylko ogromne ułatwienie podczas leczenia, ale też możliwość dostosowania konkretnych metod leczenia, co bez takiego badania byłoby niemożliwe.

Gdzie można wykonać zdjęcie pantomograficzne zębów?

Pantomogram zębów często można wykonać w gabinecie dentystycznym, gdzie regularnie korzystamy z usług stomatologa. Jeżeli gabinet wyposażony jest w odpowiedni sprzęt nic nie stoi na przeszkodzie, aby pantomogram wykonać właśnie tam.

Jest to ogromne ułatwienie i wygoda dla osób, które nie chcą na własną rękę szukać miejsc oferujących przeprowadzenie takiego badania. Niestety nie wszyscy stomatolodzy mają w swojej ofercie powyższą usługę.

Wtedy zdjęcie pantomograficzne, należy wykonać w miejscach wyposażonych w sprzęt do robienia zdjęć pantomograficznych. Warto zwrócić uwagę, że rezygnacja z takiego zdjęcia uniemożliwia przeprowadzenie niektórych ważnych zabiegów.

Zdjęcie pantomograficzne wyłącznie ze skierowaniem

Jeżeli chcemy wykonać zdjęcie pantomograficzne, należy pamiętać, że potrzebne jest tutaj skierowanie. Bez skierowania zdjęcie nie zostanie wykonane. Jest to pewna forma zabezpieczenia pacjentów przed nadmiernym przeprowadzaniem zdjęć rentgenowskich, gdyż w przeciwnym razie mogłoby to mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Wykonywanie zdjęcia pantomograficznego przy przestrzeganiu zalecanych terminów jest bezpieczne, a więc nie trzeba się tutaj obawiać jakichkolwiek powikłań. Uzyskanie skierowania nie jest trudne, jeśli oczywiście od ostatniego badania minął określony czas lub nigdy wcześniej nie robiliśmy pantomogramu zębów. Każdy pacjent musi mieć konkretne wskazania, na podstawie których uzyskamy skierowanie od stomatologa.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Co to jest obrabiarka skrawająca? Jakie materiały możemy poddawać obróbce skrawaniem?

1 lipca 2021

W dzisiejszych czasach większość zakładów produkcyjnych korzysta z maszyn, które służą do obróbki różnych elementów. Rozwój i coraz to nowsze pomysły powodują, że urządzenia używane do pracy są jeszcze bardziej…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady