Ile miejsca na stół? Na co zwrócić uwagę wybierając stół?

photo 1519643381401 22c77e60520ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxob21lJTIwZnVybml0dXJlfGVufDF8MHx8fDE2NzIzMjk4Njcixlibrb 4.0.3q80w1080

Stół to bardzo ważne wyposażenie w każdym mieszkaniu. To właśnie na nim spożywamy posiłki, pracujemy oraz wykonujemy wiele innych czynności. Mebel ten może znajdować się w kuchni, jadalni lub salonie. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że bez względu na to, gdzie będzie stał stół, należy przestrzegać pewnych zasad, które pozwolą na wygodne użytkowanie stołu. Warto więc wiedzieć, ile miejsca potrzebujemy na stół, aby korzystanie z niego było w pełni komfortowe i jakim miejscu najlepiej go postawić ?

Stół – ile miejsca potrzebujemy?

To, ile miejsca potrzeba na stół jest w dużej mierze uzależnione od tego, jakie są jego rozmiary i kształt. Osoba siedząca przy stole powinna mieć co najmniej 70 centymetrów przestrzeni, aby móc swobodnie odsunąć krzesło do tyłu.

Poza tym ważna jest też przestrzeń przy blacie stołu, a więc mebel ten musi być dobierany w zależności od ilości domowników i ich potrzeb. Im więcej osób mieszka w mieszkaniu, tym większy powinien być stół. Siedząc przy stole optymalna przestrzeń w przypadku blatu, musi wynosić około 60 centymetrów.

Jaki stół warto wybrać?

Szukając stołu chcemy, aby pasował on do aranżacji naszego mieszkania, a zwłaszcza pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Oczywiście jest to bardzo istotna kwestia, jednak nie powinniśmy kierować się wyłącznie wyglądem tego mebla. Tutaj ważne jest tworzywo użyte do wykonania stołu.

Ponadto trzeba kierować się również wysokością stołu i krzeseł, aby siedzenie było wygodne, a wysokość stołu i siedzisk optymalna. Obecnie w sprzedaży dostępne są różne modele stołów, w tym też tanie stoły rozkladane, dzięki czemu możemy znaleźć taki, który będzie pasował do wnętrza mieszkania. Chęć urządzenia naszego domu w konkretnym stylu nie jest już żadnym problemem, ponieważ dostępne meble, w tym stoły również można znaleźć w wielu różnych stylach.

Gdzie najlepiej postawić stół?

Jeżeli planujemy kupić stół, warto się zastanowić, gdzie go postawić. Mamy tutaj wiele możliwości, ponieważ stół może stać w kuchni, jadalni, lub salonie. To, gdzie go postawimy, zależy więc od tego, z jakich pomieszczeń składa się nasze mieszkanie i jaka jest ich powierzchnia.

Stół musi stanąć w miejscu, gdzie przenoszenie posiłków oraz ich spożywanie nie będzie stanowiło żadnego problemu. Wiele osób decyduje się na postawienie stołu w salonie, co jest dobrym rozwiązaniem. Często stoły ustawiane są też w kuchni, jeśli wielkość tego pomieszczenia nam na to pozwala.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Orbitrek magnetyczny czy eliptyczny który lepszy? Kto powinien na nim ćwiczyć?

1 lutego 2021

Urządzenia do ćwiczeń pełnią bardzo ważną funkcję dla osób regularnie uprawiających sport. Możliwość ćwiczenia w domu lub na siłowni jest alternatywą dla aktywności na zewnątrz. Dzięki temu pora zimowa czy…

Czytaj więcej