Jak pozbyć się wady zgryzu bez konieczności noszenia widocznego aparatu ortodontycznego? Poznaj inne możliwości leczenia

photo 1609840114035 3c981b782dfecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2Njk0ODc2MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Wady zgryzu są problem, który towarzyszy nam od najmłodszych lat, a więc jest to dla większości osób dużym uniedogodnieniem. Ponadto noszenie aparatu ortodontycznego nie zawsze jest dla nas zadowalającym rozwiązaniem. Czy można wyleczyć wadę zgryzu bez konieczności noszenia metalowego aparatu ortodontycznego?

Leczenie wad zgryzu – jakie metody się wykorzystuje?

Czy wiesz, że korygowanie wady zgryzu, to w wielu sytuacjach konieczność? Oczywiście wyróżnia się też mniejsze wady zgryzu, które wcale nie muszą utrudniać codziennego funkcjonowania, jednak one również negatywnie, przekładają się na wygląd zębów.

Najbardziej znanym sposobem leczenia wad zgryzu jest aparat ortodontyczny. Niestety jego ogromną wadą jest to, iż jest on widoczny. Z tego też powodu nie każdy decyduje się na leczenie ortodontyczne.

Warto jednak wiedzieć, że wyróżniamy także metodę leczenia ortodontycznego, jaką są nakładki invisalgin. Nakładki te są przezroczyste, a więc nie widać ich na zębach.

Co więcej, w każdej chwili możesz je zdjąć. Nie zaleca się częstego zdejmowania tych nakładek, ponieważ efekty zależą w dużej mierze od częstotliwości noszenia, jednak jest to pewne udogodnienie dla pacjentów.

Czy nakładki Invisalgin są odpowiednie dla każdego?

O tym, jak ma wyglądać leczenie ortodontyczne, decyduje ostatecznie specjalista. Każdy przypadek należy traktować indywidualnie, co przekłada się na efekty leczenia. Nakładki invisalign cechują się dużą skutecznością, a więc jest to popularna forma leczenia ortodontycznego.

Leczenie takimi nakładkami dotyczy, więc większości wad zgryzu. Zdarza się, że niektóre wady nie mogą być leczone za pomocą nakładek, gdyż są one bardzo poważne. W takich sytuacjach znajduje również zastosowanie leczenie chirurgiczne.

W jakim wieku można założyć aparat ortodontyczny?

Leczenie ortodontyczne jest skierowane dla każdego, kto ma wadę zgryzu. Nie ma tu znaczenia wiek, dzięki czemu każdy może w końcu cieszyć się pięknymi i przede wszystkim równymi zębami. Leczenie ortodontyczne powinno rozpocząć się już u dzieci, co często pozwala skutecznie wyleczyć wadę i dziecko w dorosłym już życiu nie musi korzystać z takiego leczenia.

Nie zawsze jednak ma to miejsce i na leczenie ortodontyczne decydują się dorosłe już osoby. Obecne metody leczenia ortodontycznego dają wiele możliwości, zwłaszcza jeżeli korzystamy z profesjonalnych gabinetów. Dobry gabinet ortodontyczny to gwarancja sukcesu i pewność, że nasze zęby będą prezentować się naprawdę atrakcyjnie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1563221555 8f771747dc4ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4NHx8aG9tZSUyMGZ1cm5pdHVyZXxlbnwxfDB8fHwxNjcyMzI5ODY4ixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak ustawić biurko względem okna? Jak ustawienie biurka wpływa na komfort korzystanie z tego mebla?

1 sierpnia 2023

Biurko to ważny element zarówno w pokoju dziecięcym, jak i miejscu służącym do pracy. Wybór biurka powinien być zawsze oparty o konkretne wymagania osoby, która będzie korzystała z tego mebla.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady