Jak przeprowadzka wplywa na dziecko?

photo 1624984608976 8a7358d25bcecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzF8fHRydWNrcyUyMHRyYW5zcG9ydGF0aW9ufGVufDF8MHx8fDE3MDQwMDcwNTd8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Przenosiny mieszkania zawsze wywołują sporo emocji. Nie często zdarza się, że zmieniamy swoje miejsce, a takie wydarzenie z pewnością rodzi szereg stresu i niepewności. Sytuację szczególnie mocno mogą odczuć nasze dzieci, które często nie rozumieją całej sytuacji. W jaki sposób zorganizować przenosiny, by pociechy czuły się jak najlepiej?

Zaplanuj całą przeprowadzkę z wyprzedzeniem

Informacja o planowanych przenosinach nie powinna wyjść nagle, bez żadnego wyprzedzenia. Jako rodzice z pewnością wiemy, że maluch zapewne przywiązał się już do obecnego lokum, otoczenia i znajomych. Dziecko, które w nieodpowiedni sposób dowie się o przenosinach może zareagować bardzo emocjonalnie, przez co my będziemy mieli więcej problemów.

W jaki sposób przekazać maluchowi tę wiadomość? Przede wszystkim warto znacznie wcześniej szczerze porozmawiać z pociechą o planowanych zamiarach. Nie bójmy się szczerości, wytłumaczmy maluchowi, dlaczego zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę i przekonajmy go, że to może być dobre rozwiązanie. Zapewnijmy też, że taka zmiana nie musi wiązać się z utratą kontaktów malucha. Nawet mimo przeprowadzki ursynów do innej dzielnicy miasta można przecież zapewnić maluchowi dostęp do znajomych.

Chaotyczne działania będą potęgować stres

Cały proces przeprowadzki powinniśmy szczegółowo zaplanować. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wszystko idzie tak jak należy. Nerwowe pakowanie akcesoriów, ustalenie nieodpowiedniej kolejności wywożenia akcesoriów czy chaotyczny sposób organizacji przenosin z pewnością udzieli się też maluchowi, który nie będzie rozumiał co tu się dzieje.

Przede wszystkim powinniśmy zatem zachować spokój, mimo że emocje u dorosłych w czasie przeprowadzki również mogą nadmiernie buzować. Jeśli nasze pociechy zauważą, że jesteśmy opanowani, lepiej zniosą cały proces i tylko w niewielkim stopniu odczują przeprowadzki warszawa ursynów.

Zewnętrzna firma pomoże i nam i naszym dzieciom

Niektórzy organizowali przeprowadzkę raz w życiu, inni nie uczestniczyli w takim wydarzeniu w ogóle. Skąd zatem czerpać wiedzę odnośnie tego, w jaki sposób podejmować się takiego zadania? Można wykorzystać profesjonalne usługi przeprowadzkowe udostępniane przez wiele firm. 

Takie rozwiązanie przyniesie wiele korzyści i w znaczącym stopniu odciąży domowników od wielu obowiązków. Pracownicy mogą zająć się kompleksową organizacją przenosin, z uwzględnieniem pakowania akcesoriów, ich transportu i rozłożenia na nowym miejscu.

Może spodobać Ci się również:

ZLSw0SXxThSrkXRIiCdT DSC 0345.jpgixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jak możemy dbać o słuch? Ważne informacje dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swój słuch

1 sierpnia 2023

Słuch to zmysł, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Możliwość słyszenia dźwięków z otoczenia oraz głosów innych osób jest ważną częścią naszego życia. Jakie kroki, powinniśmy podjąć, aby lepiej…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady