Jogging – jak biegać by zrzucić zbędne kilogramy?

photo 1597460927051 e99306ee7b7ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOHx8dHJla2tpbmclMjBhZGlkYXMlMjBuaWtlfGVufDF8MHx8fDE3MTcyNzY0Mjl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Badania pokazują, że coraz więcej osób ma problemy z dodatkowymi kilogramami. Oponka na brzuchu czy udach nie tylko zmniejsza atrakcyjność naszego ciała, lecz w dłuższej perspektywie może również stać się przyczyną rozwoju poważnych chorób. Dlatego warto dążyć do swojej idealnej wagi, poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia. Bieganie również może pomóc w utracie zbędnych kilogramów, choć trzeba odpowiednio zaplanować treningi. Jak to zrobić?

Odpowiednia częstotliwość ćwiczeń ma spore znaczenie

Przede wszystkim powinniśmy sobie na samym początku uświadomić, że pojedynczy trening nie przybliży nas do marzeń o idealnej sylwetce. Podczas półgodzinnego biegu spalimy około 300 kcal, a żeby stracić jeden kilogram masy ciała, musimy spalić ich aż 7000! Kluczem do sukcesu jest powtarzalność treningów i zbilansowana dieta.

Początkujący powinni również uważać z częstotliwością ćwiczeń, by nie przetrenować organizmu. Z założenia im więcej biegamy, tym szybciej chudniemy, jeśli jednak będziemy przy tym zmęczeni, szybko stracimy motywację. Buty do biegania Salomon Speedcross 4 warto zakładać przynajmniej 2 razy w tygodniu i ćwiczyć przez około godzinę.

Biegać szybko, czy wolno?

Wszystko zależy od sprawności naszego organizmu i możliwości kondycyjnych. Dla jednych przebiegnięcie truchtem 5 kilometrów będzie stanowiło spore wyzwanie, podczas gdy bardziej doświadczeni biegacze z łatwością pokonają taki dystans w krótkim czasie. Ważne jest zatem, aby dostosować szybkość biegu do własnych możliwości.

Znaczenie będzie mieć w tym przypadku długość treningu. Udowodniono, że podczas 30 pierwszych minut biegania organizm spala energię dostarczoną w niedawno spożytym posiłku. Dopiero po tym czasie rozpoczyna się uwalnianie kalorii zawartych w tkance tłuszczowej, zatem trening powinien trwać nieco dłużej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim podczas treningu zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Choć bieganie jest stosunkowo przyjemnym i niewymagającym sportem, musimy pamiętać o zakupie odpowiedniego obuwia. Najlepiej wykorzystać wygodne warianty Salomon Speedcross 5, dostępne w wielu renomowanych sklepach.

Nie będzie efektywnego odchudzania bez zbilansowanej diety. Wielu ekspertów zaleca wręcz rozpocząć cały proces od zrewidowania swojego sposobu żywienia. Musimy zatem odrzucić wszystkie przetworzone potrawy, dania typu fast-food i słodycze, zastępując je warzywami, chudym mięsem i sporą ilością produktów bogatych w białko.

Może spodobać Ci się również:

photo 1557838923 2985c318be48ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jak promować firmę w social media? Dlaczego social media przynoszą przedsiębiorcom ogromne zyski?

1 lipca 2022

Social media to popularne określenie znane na całym świecie. Chociaż większości z nas pojęcie to kojarzy się wyłącznie z przeglądaniem portali społecznościowych, to w rzeczywistości social media są wykorzystywane przez…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady