Najem krótkoterminowy – ile trwa najczęściej i jakie ma zalety?

photo 1482867899247 e295efdd8c1acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOXx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTM5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Posiadacze niewykorzystywanych nieruchomości mogą zrobić z nich doskonały użytek, przeznaczając je pod najem krótkoterminowy. Takie wykorzystanie wolnej przestrzeni gwarantuje spore dochody, o ile oczywiście cały proces będzie odpowiednio prowadzony. Tutaj liczy się kilka aspektów, między innymi umiejętny marketing i utrzymanie lokalu na odpowiednim poziomie. Na czym polega taki najem i ile trwa?

Charakterystyka najmu krótkoterminowego

To jedna z podstawowych form najmu lokalu, która kieruje swoje usługi do turystów oraz klientów biznesowych udających się w delegację. Mieszkania pod najem krótkoterminowy najczęściej mają wysoki standard, który ma zaspokoić wszystkie potrzeby każdego klienta. To doskonała forma utrzymania dochodu pasywnego, którego ilość może być bardzo imponująca.

Samo zarządzanie najmem krótkoterminowym w Warszawie może być jednak bardzo wymagające. To krótkoterminowa forma udostępniania nieruchomości, a czas przeciętnego pobytu wynosi najczęściej maksymalnie kilka dni. Dużo uwagi w tym przypadku trzeba poświęcić obsłudze lokalu i nowych gości, by zyskać stałe obłożenie klientów.

Czy najem krótkoterminowy bardziej się opłaca?

W porównaniu z umową długoterminową faktycznie ta forma działalności może znacznie spotęgować ilość dochodu. Wynika to przede wszystkim z zapewnienia wysokiego standardu usług, za który turyści krajowi, jak i zagraniczni są w stanie zapłacić znacznie więcej.

Niestety obsługa najmu w Warszawie jest tu bardziej wymagająca. Przy klasycznej umowie długoterminowej właściciel nie musi martwić się o wyposażenie mieszkania, czy obłożenie klientów. Wtedy lokator zajmuje całą powierzchnię i praktycznie sam o nią dba i urządza po swojemu. O komfort mieszkania w przypadku najmu długoterminowego musimy niestety zadbać sami, co może być bardzo wymagającym zadaniem.

Warto skorzystać z pomocy specjalistów

Na szczęście wynajem krótkoterminowy można zlecić profesjonalnej firmie, która zajmie się jego pełną obsługą. Dzięki takiemu rozwiązaniu zagospodarujemy wolną przestrzeń mieszkania i znacznie ograniczymy ilość własnych obowiązków. Wiele takich firm zajmuje się jednocześnie promocją kilkudziesięciu apartamentów, co znacznie obniża koszty marketingu i zapewnia lepsze efekty.

Obsługa najmu oczywiście nie jest za darmo, lecz koszty takiej pomocy w ogólnym rozliczeniu i tak będą relatywnie niskie. A właściciel nieruchomości może w ten sposób zyskać spokój i cenny czas, który przeznaczymy na inne działania.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 15

Praca zdalna – co to i jak się zorganizować?

1 kwietnia 2021

Praca zdalna to pojęcie, które w czasie pandemii nabrało zupełnie nowego znaczenia. Okazało się bowiem, że większość prac biurowych z powodzeniem można wykonywać w domowym zaciszu i to bez większych…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady