Pedagogika resocjalizacyjna – gdzie można pracować? Jak może wyglądać ścieżka kariery osób kończących pedagogikę?
Pedagogika resocjalizacyjna to bardzo ważna dziedzina przygotowująca do pracy z trudnymi osobami. Dzięki studiom na tym kierunku osoby, które ukończą je z pozytywnym wynikiem, mogą pomagać ludziom, którzy nie do końca są dostosowani do życia w społeczeństwie. W jakich dokładnie miejscach mogą pracować absolwenci pedagogiki resocjalizacyjnej?
Gdzie można pracować po pedagogice resocjalizacyjnej?
Kończąc studia na kierunku pedagogiki resocjalizacyjnej mamy naprawdę dużo możliwości, jeżeli chodzi o rozpoczęcie pracy. Do miejsc, gdzie można znaleźć pracę zaliczamy: ośrodki pomocy, placówki penitencjarne, ośrodki pracy z trudną młodzieżą, schroniska dla nieletnich, środowiskowe placówki dla dzieci, które są zagrożone niedostosowaniem społecznym.
Poza tym osoby te mogą pracować również w szkołach, gdzie konieczne jest prowadzenie zajęć z trudną młodzieżą. Jak widać zakres miejsc pracy jest bardzo szeroki, a więc kończąc studia, istnieje wiele placówek, gdzie można podjąć zatrudnienie.
Czy pedagogika resocjalizacyjna to kierunek dla każdego?
Decydując się na pedagogikę resocjalizacyjną, należy mieć świadomość tego, że głównym zadaniem w przypadku wykonywania tego zawodu jest pomoc, resocjalizacja oraz ułatwienie dostosowania się do społeczeństwa. Nie jest to zawód, gdzie siedzimy wyłącznie za biurkiem.
Tutaj niezwykle ważne jest zrozumienie osób mających problem, przekazanie im wartościowych informacji i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Studia pedagogiczne to kierunek skierowany przede wszystkim do osób, które chcą pracować z innymi. Tylko dzięki zainteresowaniu tą dziedziną student może wynieść dużo wartościowej wiedzy i umiejętności, jeżeli chodzi o wykonywanie swojej pracy w przyszłości.
Zarobki absolwentów po pedagogice resocjalizacyjnej
Uzyskując tytuł magistra na kierunku pedagogika nie należy zwlekać ze znalezieniem pracy. Oczywiście na samym początku zarobki są znacznie niższe, niż osób pracujących na tym stanowisku już jakiś czas. Warto jednak wiedzieć, że po ukończeniu studiów na wielu innych kierunkach wynagrodzenie bardzo często jest mniejsze.
Zarobki w przypadku osób kończących pedagogikę resocjalizacyjną oscylują w granicach 2800 do nawet ponad 8000 zł. Oznacza to, że im większe mamy doświadczenie, tym możemy liczyć na dużo lepszą pracę, dzięki czemu wynagrodzenie znacznie się zwiększy.
Ścieżka kariery zawodowej nie powinna być oparta jedynie na zarobkach, ale również na satysfakcji z pracy, jaką wykonujemy. Pomoc innym oraz stawianie na rozwój to główne elementy, o których powinien pamiętać absolwent studiów pedagogicznych.
Może spodobać Ci się również:
Kondycja ścian w dużej mierze zależy od tego jak zabezpieczymy ich powierzchnię zewnętrzną. Zalegająca w obrębie głębszych struktur murów wilgoć może szybko doprowadzić do uszkodzenia ich struktury. Aby uniknąć takiego…
Czytaj więcej