Co daje polerowanie auta?

photo 1622329821376 a19fd6002562cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxkZXRhaWxpbmd8ZW58MXwwfHx8MTYzMzQxODM4MAixlibrb 1.2.1q80w1080

Na nowym samochodzie lakier wygląda idealnie. Jednak taki efekt nie utrzyma się długo, jeśli nie zabezpieczymy karoserii dodatkową powłoką. Niestety każde nawet najdrobniejsze uderzenie może powodować zarysowania, które będą zaburzać sposób odbijania światła. Z pomocą mogą przyjść systemy polerskie, które pozwolą wydobyć ze starej powłoki to, co najlepsze… Kiedy szlifowanie samochodu się opłaci?

Czy ten zabieg jest bezpieczny dla lakieru?

Celem polerowania jest starcie zewnętrznej powłoki do momentu, aż wszystkie mikro zarysowania samoczynnie znikną z jej powierzchni. Część kierowców może się jednak obawiać takiego kroku, ze względu na niewielką grubość lakieru. Czy faktycznie jest to duży problem?

Warto na wstępie podkreślić, że powłoka lakiernicza składa się z kilku nałożonych na siebie warstw. Zewnętrzna część została pokryta lakierem bezbarwnym, którego celem jest ochrona znajdującego się głębiej składnika nadającego kolor. Powłoka jest na tyle gruba, by bez problemu wytrzymać proces polerowania. Ponadto w trakcie tego zabiegu ścierana jest tylko niewielka część całej warstwy, zatem wykorzystując odpowiednie pasty polerskie nie ma się czego obawiać…

Kiedy przeprowadza się taki zabieg?

Polerowanie pozwala przywrócić karoserii naturalny pierwotny wygląd. Nie zawsze jednak czynność będzie rozwiązaniem. Jeśli na powierzchni samochodu zauważymy głębokie defekty, przecinające całkowicie strukturę lakieru,  samo polerowanie może być nieskuteczne. W takim przypadku trzeba będzie przeprowadzić ponowne malowanie samochodu.

Polerowanie to prosty zabieg umożliwiający odświeżenie zmatowiałej karoserii. To także nieodłączny krok każdego procesu lakierowania. Polerowanie ma oczyścić powierzchnię z brudu i maksymalnie ją wygładzić. Aby osiągnąć taki efekt, można zastosować pasty polerskie o zróżnicowanej gradacji ziaren. A do ostatecznego wygładzenia najlepiej zastosować specjalne mleczko polerskie.

Polerowanie dużo tańsze od lakierowania

Właściciele pojazdów osobowych bardzo chętnie wybierają ten sposób odświeżenia lakieru również ze względów ekonomicznych. Kompleksowe przemalowanie samochodu wiąże się z wydatkiem niekiedy nawet kilku tysięcy złotych. Przy starszym samochodzie koszt takiej operacji może być więc zbyt wysoki.

Polerowanie jest znacznie tańszym procesem. W warsztacie samochodowym za szlifowanie lakieru zapłacimy średnio około 500 złotych. Przy odświeżaniu pojedynczych elementów, koszty mogą być jeszcze niższe. To doskonały sposób na przywrócenie pierwotnego koloru i blasku karoserii samochodu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1485575301924 6891ef935dcdcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHx0cnVja3xlbnwxfDB8fHwxNjg2Nzc1NDQzfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Ile kosztuje wynajęcie samochodu do przeprowadzki?

1 sierpnia 2023

Przenosiny mieszkania wymagają sporo pracy. To dość skomplikowany proces, podczas którego musimy zapakować wszystkie potrzebne akcesoria i przewieźć je na nowe lokum. Bardzo często nie posiadamy dużych samochodów, w których…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady