DIY czyli czy warto robić kosmetyki samemu?

DIY czyli czy warto robić kosmetyki samemu?

W zależności od tego, co akurat staje się modne, media namawiają nas na stosowanie różnych kosmetyków. Raz są to drogie specyfiki, po których nasza skóra stanie się idealna, innym razem kosmetyki naturalne (i koniecznie nie testowane na zwierzętach), a jeszcze innym mazidła domowej roboty. Na co najlepiej się zdecydować?

DIY, czyli zrób to sama

Od kilku lat nastał wśród youtuberek i influencerek trend na robienie kosmetyków w domu. Czy to faktycznie ma sens? Okazuje się, że tak! Jest wiele kosmetyków, które można zrobić naprawdę niskim kosztem, przy minimalnym zaangażowaniu. Oczywiście, aby zrobić porządny krem do twarzy, należy posiąść odpowiednią wiedzę i odpowiednio się zaopatrzyć, ale na początek w zupełności wystarczy zawartość kuchennych szafek i lodówki.

Po co właściwie robi się naturalne kosmetyki?

  1. Ekologia – nie kupujesz kolejnych plastikowych opakowań szkodliwych dla środowiska, robisz kosmetyki w domu, bez negatywnego wpływu na otaczający Cię świat.
  2. Oszczędność – dzięki samodzielnemu przygotowaniu peelingów, maseczek do twarzy czy włosów, możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Zastanów się, ile ostatnio wydałaś na te produkty. Ich naturalne zamienniki są dostępne za grosze. Jest różnica, prawda?
  3. Natura – wiesz co nakładasz na twarz i włosy, już nie musisz się zastanawiać co oznaczają dziwne nazwy, których nie rozumiesz. Masz 100% jakości i pewności składu.
  4. Bezpieczeństwo – wiedząc co dokładnie nakładasz na ciało, zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, że nie będą to żadne rakotwórcze składniki.

Jakie kosmetyki można zrobić w domu?

Tak naprawdę wszystkie. Dzielimy je na takie, które są możliwe do zrobienia z posiadanych już zasobów oraz takie, do których trzeba dokupić składniki. Najprostsze do samodzielnego wykonania są peelingi, wystarczy pomieszać sól, cukier lub kawę z wybranym produktem (np. olej kokosowy czy miód) i można masować okrężnymi ruchami. Maseczki również są łatwe do zrobienia – można nawet dopasować je do rodzaju cery. W tym przypadku przydadzą się płatki owsiane, miód, śmietana, jogurt, ziarna kawy, cytryna – czyli wszystko co znajdziesz w kuchni. Nawet toniki i hydrolaty nie mają skomplikowanego składu, a można sporo zaoszczędzić w porównaniu z wersją z drogerii. Nieco więcej trudu wymaga zrobienia własnoręcznie mydła, szamponu, kremu czy żelu. Do tego trzeba podjąć pewną inwestycję na bazowe produkty. Niezbędna jest również wiedza o tym jak poszczególne składniki wpływają na naszą cerę czy włosy – odpowiednia baza jest kluczem do skutecznych kosmetyków.

Może spodobać Ci się również:

photo 1515378791036 0648a3ef77b2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8bGVhcm5pbmclMjB0dXRvciUyMHRlYWNoZXJ8ZW58MXwwfHx8MTYzNTI0Nzc4Mwixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak znaleźć dobrego korepetytora?

1 lutego 2022

Korepetycje są coraz powszechniejsze. Korzystają z nich dzieci w wieku szkoły podstawowej, średniej, korzystają z nich studenci, ale także dorośli. Co dają korepetycje? To sprawdzony sposób, żeby podciągnąć się w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady